Kronika

Významné jubileum

4.2.2020

Božena Němcová (licence public domain)Dne 4. 2. 1820 se narodila Božena Němcová, kterou známe nejen jako spisovatelku, ale také jako odvážnou ženu. Jak by dnes vypadala její tvorba? U příležitosti 200. výročí jejího narození vyhlašujeme pro žáky naší školy literární soutěž inspirovanou tvorbou této významné osobnosti.

Vlastní tvorba na motivy povídky Boženy Němcové Dobrý člověk:

Podmínky soutěže:

Nejlepší práce budou oceněny.


Logaritmy a odmocniny

28.1.2020

V pátek 24.1.2020 měli studenti matematického semináře třetích a čtvrtých ročníků možnost zúčastnit se přednášky vedené Mgr. Zdeňkem Halasem, DiS. , Ph.D. z Matematicko-fyzikální fakulty UK Praha. Tématem přednášky byly logaritmy a odmocniny. Dozvěděli jsme se, jak tyto matematické jevy fungují a jak byly odvozeny. Dokonce jsme měli možnost nahlédnout trochu do historie matematiky, kde přednášející poukázal na to, že každý jev má své odůvodnění (velmi zajímavé bylo například zdůvodnění vzniku Eulerova čísla).

Anna Břicháčková, septima


Středoškolské hry ve florbale

22.1.2020

Na dnešním turnaji středních škol ve florbale se této partě povedlo vyhrát 4 zápasy se skóre 11:3. Bohužel v posledním zápase o postup do krajského kola již klukům došly síly a prohra 5:0 odsunula repre tým GYMKC na konečné 3 místo. Těmto 9 statečným patří velký dík a uznání za reprezentaci naší školy. Hoši děkujem.